BAY BAY

aktuality

Jablonecká kapela vyhrála vystoupení na Benátské noci

Jablonecká rocková skupina BayBay obsadila první místo v celostátní soutěži talentovaných kapel Gambrinus MP3 paráda a za odměnu vystoupí na letošním festivalu Benátská noc v Malé Skále. BayBay se tam dostane na hlavní pódium, kde kromě českých hvězd v minulosti hráli a zpívali i legendární Scorpions nebo Suzi Quatro. Řekla to dnes manažerka projektu Magda Pančochová.

BayBay vyhráli také osmidenní pobyt v profesionálním nahrávacím studiu, kde mohou natočit CD. “Nedávno jsme sice nahráli nové CD ‘Achtung BayBay’ s dvanácti písničkami, materiálu na další ale máme v šuplících dost,” uvedla altsaxofonistka BayBay Vladimíra Komňacká.

Kapelu tvoří ještě kytaristé Ondřej a Vojtěch Dostálové, bubeník Jiří Jandura a zpěvák Martin Komňacký. “Vystoupení na hlavním pódiu Benátské noci pro nás znamená hodně,” řekla Komňacká. BayBay účinkují především v rockových klubech v severních Čechách. Například v sobotu koncertují v proslulé muzikantské hospodě Takáž Pakáž v Liberci. Hrají své původní skladby s českými texty.

“Vítěznou skladbu skupiny BayBay ‘Maniaci’ zařadí do svého programu rádio Fajn Rock Music. Pětičlenná jablonecká kapela dostala ve finále Gambrinus MP3 parády od fanoušků 21.222 hlasů,” dodala Pančochová. Druhé, třetí a čtvrté místo získaly kapely Rygol, Vidock a Altracent, které se na Benátské noci rovněž představí.

Projekt vznikl loni a podporuje méně známé, ale kvalitní hudební skupiny. Jeho dramaturgem je Petr Kůsa, spojený především s internetovým rádiem Fajn Rock Music a stejnojmenným pořadem, který pravidelně nabízí vybraná česká rádia.

Zdroj: ČTK

Posledni komentare
14.06.2008 10:39:44: těšíííííííím séééééééésmiley${1}

BayBay vystoupí na Benátské noci

Jablonec n. N, Praha/ Jablonecká rocková skupina BayBay se na podzim loňského roku přihlásila do soutěže talentovaných kapel Gambrinus MP3 paráda. Jejich skladba Maniaci se postupně probojovala do finále, kde získala nejvíce hlasů a postarala se tak skupině o hlavní cenu – nahrávání skladeb v profesionálním nahrávacím studiu a vystoupení na festivalu Benátská noc.

Autor:
Redakce

video audio foto komentářů 8.4.2008 13:43

Jablonecká skupina Bay-bay zahraje na Benátské noci
Jablonecká skupina Baybay zahraje na Benátské noci
Autor:

Již 16. ročník festivalu Benátská noc se letos koná v termínu od 25. do 27. července na Malé Skále. Jablonecká skupina Baybay se může těšit na vystoupení na hlavním pódiu.

Pětičlenná severočeská kapela, jejíž název byl dle muzikantů inspirován stejnojmenným filipínským městečkem, získala od svých fanoušků ve finále Gambrinus MP3 parády celkem 21 222 hlasů. Hlavní cenou pro nejúspěšnější kapelu je osmidenní pobyt v profesionálním nahrávacím studiu, kde si skupina bude moci natočit své CD. Na vítěze však čeká i další, mnohem atraktivnější cena: skupina totiž dostane možnost vystoupit na „český rockový Olymp“ – odehrát koncert na hlavním pódiu festivalu Benátská noc. Vítěznou skladbu navíc zařadí do svého programu i rádio Fajn Rock Music.

Podobně zajímavá odměna čeká i na v pořadí druhou, třetí a čtvrtou hudební partičku. Kapelám Rygol, Vidock a Altracent bude na Benátské noci patřit Gambrinus scéna.

Posledni komentare
20.04.2008 18:39:21: smiley${1}

 

DÍKY VŠEM CO HLASOVALI MP3 GAMRINUS HITPARÁDU. MÁME 1.MÍSTO/RADOST/.ÚČAST NA FESTIVALU BN ZAJIŠTĚNA.