BAY BAY

aktuality

Jablonecká kapela vyhrála vystoupení na Benátské noci

Jablonecká rocková skupina BayBay obsadila první místo v celostátní soutěži talentovaných kapel Gambrinus MP3 paráda a za odměnu vystoupí na letošním festivalu Benátská noc v Malé Skále. BayBay se tam dostane na hlavní pódium, kde kromě českých hvězd v minulosti hráli a zpívali i legendární Scorpions nebo Suzi Quatro. Řekla to dnes manažerka projektu Magda Pančochová.

BayBay vyhráli také osmidenní pobyt v profesionálním nahrávacím studiu, kde mohou natočit CD. “Nedávno jsme sice nahráli nové CD ‘Achtung BayBay’ s dvanácti písničkami, materiálu na další ale máme v šuplících dost,” uvedla altsaxofonistka BayBay Vladimíra Komňacká.

Kapelu tvoří ještě kytaristé Ondřej a Vojtěch Dostálové, bubeník Jiří Jandura a zpěvák Martin Komňacký. “Vystoupení na hlavním pódiu Benátské noci pro nás znamená hodně,” řekla Komňacká. BayBay účinkují především v rockových klubech v severních Čechách. Například v sobotu koncertují v proslulé muzikantské hospodě Takáž Pakáž v Liberci. Hrají své původní skladby s českými texty.

“Vítěznou skladbu skupiny BayBay ‘Maniaci’ zařadí do svého programu rádio Fajn Rock Music. Pětičlenná jablonecká kapela dostala ve finále Gambrinus MP3 parády od fanoušků 21.222 hlasů,” dodala Pančochová. Druhé, třetí a čtvrté místo získaly kapely Rygol, Vidock a Altracent, které se na Benátské noci rovněž představí.

Projekt vznikl loni a podporuje méně známé, ale kvalitní hudební skupiny. Jeho dramaturgem je Petr Kůsa, spojený především s internetovým rádiem Fajn Rock Music a stejnojmenným pořadem, který pravidelně nabízí vybraná česká rádia.

Zdroj: ČTK

Poslední komentáře
14.06.2008 10:39:44: těšíííííííím séééééééésmiley${1}